Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Użytkownicy maszyn Swift-Cut

Za każdym zakupionym stołem plazmowym Swift-Cut skrywa się fascynująca historia, będąca motorem napędowym do zmian. Dla niektórych naszych klientów, decyzja o posiadaniu własnej maszyny to krok ku uniezależnieniu się od nierzetelności podwykonawców. Dla innych to możliwość cięcia według własnych zasad, z pełną kontrolą nad procesem oraz szansa na rozwój biznesu, dzięki plaźmie spełniającej najwyższe standardy przemysłowe.

Poznaj opinie użytkowników naszych wypalarek plazmowych CNC i sprawdź co sądzą o urządzeniach Swift-Cut.

Zobacz opinie Użytkowników Swift-Cut

Karol z Ośka

Swift-Cut Pro 3000
Powermax105

P.T.U.H. Karol Ośka
Kozienice, woj. mazowieckie

usługowe cięcie metali i wycinanie elementów do własnych produktów

Właściciel firmy przed zakupem plazmy Swift-Cut pracował na dwóch stołach plazmowych od innego producenta.

Były one uciążliwe w obsłudze i nie zapewniały odpowiedniej jakości cięcia, dlatego Pan Karol zrezygnował z ich utrzymywania i zdecydował się na plazmę od Swift-Cut – model Pro 3000 wraz ze źródłem Powermax105.

Kamil z Rewox

Swift-Cut XP 3000
Powermax65 i MAXPRO200

Rewox
Mysłowice, woj. śląskie

usługowe cięcie metali, konstrukcje stalowe

Firma Rewox działalność związaną z cięciem usługowym stali czarnej rozpoczęła od zakupu wypalarki plazmowej Swift-Cut XP 3000 oraz dwóch źródeł plazmowych Hypertherm: Powermax65 oraz MAXPRO200.

Jej właściciel – Kamil Sochacki, przyznaje, że to dzięki plaźmie Swift-Cut ,,zbudował swoją firmę”, podkreślając, że maszyna jest niewymagająca i  bardzo łatwa w obsłudze.

Patryk z Ortyl

Swift-Cut Pro 3000 i XP 3000
Powermax65 i MAXPRO200

Zakład Metalowy ORTYL
Chorzelów, woj. podkarpackie

obróbka metali

Przed zakupem stołów plazmowych Swift-Cut Zakład Metalowy Ortyl wykorzystywał przecinarkę gazową.

Nie zapewniała on jednak wystarczająco dużej szybkości cięcia i zmuszała firmę do kosztownej produkcji u wykonawców zewnętrznych.

Problem pomogły rozwiązać urządzenia Swift-Cut Pro i Swift-Cut XP.

Tomasz z Unilager

Swift-Cut XP 3000
Powermax105 i MAXPRO200

F.H.U. UNI – LAGER
Zabrze, woj. śląskie

usługowe cięcie metali

Uni-Lager rozpoczął swoją przygodę z cięciem plazmowym od plazmy CNC Swift-Cut XP 3000. Początkowo działalność firmy miała charakter dodatkowej pracy zarobkowej, ponieważ założyciele byli zatrudnieni na etat w innej branży.

Stół sprawdził się jednak na tyle, że zleceń zaczęło przybywać, a właściciele skupili się wyłącznie na usługach cięcia.

Przeczytaj case study Swift-Cut

Previous slide
Next slide

Kiedy czas cięcia jest na wagę złota

Swift-Cut XP 3000   |   Powermax65 i MAXPRO200   |   CAD/CAM SigmaNEST

Są branże, w których nieplanowany przestój to katastrofa, a niezawodność i terminowość wykonywania zadań to priorytet. Przykładem  obrazującym taką specyfikę pracy może być sektor kolejowy. Przedsiębiorstwa zajmująca się obsługą taboru kolejowego nie mogą pozwolić sobie na opóźnienia, ponieważ ich niedyspozycja wiąże się z utrudnieniami w transporcie, czy wręcz paraliżem komunikacyjnym.

Jednym z naszych klientów jest firma serwisująca wagony towarowe, która zdecydowała się na zakup plazmy, by móc wycinać i prototypować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Przedsiębiorstwo zakupiło Swift-Cut Pro 3000 w wersji wodnej ze źródłami: MAXPRO200 do cięcia grubej blachy (10-50mm) oraz Powermax65 do cienkich materiałów (0,5-3mm).

Przed zakupem stołu plazmowego przedsiębiorstwo korzystało z usług podwykonawców, zlecając cięcie zewnętrznie na materiałach takich jak stal nierdzewna, ocynkowana stal czarna oraz zwykła stal czarna. Współpraca ta, była niewygodna i wiązała się z opóźnieniami. Nasz Klient chciał mieć możliwość wycinania części od ręki, by nie narażać firmy na kosztowne przestoje w serwisowaniu.

W grę wchodziła także kwestia finansowa. Po wyliczeniu kosztów wytworzenia pojedynczej części na własnej plaźmie CNC Swift-Cut Pro i porównaniu go z cenami podwykonawców okazało się, że samodzielna produkcja części jest nie tylko szybsza, ale też ok. 3 razy tańsza, niż przy zleceniu zewnętrznym.

Własna maszyna daje pewność
W przypadku tego wdrożenia istotny był również aspekt niezależności, jaką daje plazma Swift-Cut. Przedsiębiorstwo, które kupiło naszą maszynę, zajmuje się wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych do wagonów towarowych na potrzeby serwisów. Branża ta wymaga szybkiej reakcji w przypadku awarii, ponieważ zwłoka wiąże się z wstrzymaniem transportów kolejowych. Klient chciał także samodzielnie prototypować, by testować różne możliwości w kwestii kształtów detali. Przedsiębiorstwo chciało tworzyć części w swojej siedzibie głównej i rozsyłać je do oddziałów firmy rozsianych po całej Polsce. Klient musiał więc zainwestować w sprzęt pozwalający na realizację tych założeń.  

Grawer pneumatyczny na stole plazmowym
Jednym z wymogów Klienta była opcja nanoszenia numeru części oraz cech materiału na wycinanych detalach, dlatego wraz ze stołem plazmowym CNC zamówił grawer pneumatyczny SwiftMark, który pozwala na cięcie i znakowanie w trakcie tego samego procesu. Grawer SwiftMark, dzięki opcji znakowania linii gięcia, przyspieszył także produkcję elementów giętych na prasie krawędziowej.

Oprogramowanie CAD/CAM SigmaNEST zamiast rysunków technicznych
Wypalarki plazmowe CNC od Swift-Cut sprzedawane są z programem CAD/CAM do nestingu SigmaNEST. W przypadku tego wdrożenia, system SigmaNEST zastąpił pracę opartą o rysunki techniczne w wersji papierowej. Przedsiębiorstwo, dzięki oprogramowaniu ma możliwość tworzenia własnych rysunków 2D, które są wykorzystywane do rozkładów na obrabianym materiale w celu uzyskania kodu NC, który jest wykonywany w trakcie procesu cięcia. Klient docenił także jedno z rozszerzeń w SigmaNEST, jakim jest moduł wycen, dający informację  kompleksowym koszcie wytworzenia detalu.  

Previous slide
Next slide

Kłopotliwe zlecanie cięcia

Swift-Cut Pro 3000   |   Powermax105   |   CAD/CAM SigmaNEST

Jednym z najczęstszych powodów dla którego firmy kupują wypalarkę plazmową CNC jest chęć uniezależnienia się od podwykonawców. Zlecanie cięcia zewnętrznie wiąże się bowiem nie tylko z wyższymi kosztami produkcji detalu, ale także ewentualnymi opóźnieniami.

Brak kontroli i niemożność precyzyjnego zaplanowania procesu powodują, że przedsiębiorstwa decydują się wziąć sprawy w swoje ręce – kupują własną maszynę, rezygnując z podwykonawców. 

Ten wstęp doskonale opisuje historię firmy usługowej z woj. dolnośląskiego, która zdecydowała się na zestaw: stół plazmowy CNC Swift-Cut Pro 3000 w wersji wodnej, zasilany agregatem plazmowym Powermax105 Hypertherm oraz wyposażony w program CAD/CAM do optymalizacji cięcia SigmaNEST.

Wspomniane przedsiębiorstwo to mała firma z branży obróbki metali, świadcząca usługi toczenia, szlifowania i frezowania oraz produkcji konstrukcji stalowych. Przed zakupem wypalarki plazmowej wszelkie detale do wycięcia tworzone były u podwykonawcy, którego siedziba zlokalizowana jest po przeciwnej stronie ulicy. Pomimo bliskiego sąsiedztwa, współpraca bywała kłopotliwa i męcząca, zwłaszcza, kiedy dochodziło do opóźnień w wytwarzaniu prototypów na potrzeby konstrukcji stalowych. Wszystkie z opisanych problemów sprowadzały się do słowa „STRATA” – przedsiębiorstwo traciło czas i pieniądze, co negatywnie wpływało na biznes.

Cięcie na własną rękę
Rozgoryczony właściciel zdecydował, że czas na rozwój, planując nie tylko samodzielne wycinanie detali na potrzeby własne, jak i rozszerzenie działalności o cięcie usługowe dla klientów zewnętrznych. Ważnym było, by móc tworzyć detale od ręki, a umożliwić to miała plazma CNC od Swift-Cut. Decydując się na zakup wypalarki plazmowej firma miała na uwadze, że tnąc usługowo, będzie spotykać się z pełną gamą materiałów o różnej grubości, takich jak stal czarna, aluminium oraz stal nierdzewna. Fakt ten wymuszał kupno elastycznej i precyzyjnej wycinarki plazmowej.
Z klienta w podwykonawcę – moduł szybkich wycen
Zakup maszyny do cięcia plazmowego znacznie usprawnił działanie firmy, poprzez skrócenie czasu oczekiwania na detale. W przypadku tej historii warty uwagi jest fakt, jak bezproblemowo przedsiębiorstwo przeszło z roli klienta do podwykonawcy. Umożliwiło to oprogramowanie CAD CAM SigmaNEST w wersji Companion, rozszerzone o dodatkowy, dostępny wyłącznie w stołach Swift-Cut, moduł Szybkich Wycen. Dodatek ten pozwala przeliczać realne koszty pracy maszyny podczas cięcia stali czarnej oraz tworzenia gotowych ofert w przypadku cięcia usługowego. Użytkownik może także definiować koszty materiałowe lub tworzyć wyceny w oparciu o materiał klienta. Funkcjonalność SigmaNEST znacznie poprawiła komfort pracy i zoptymalizowała proces obsługi klienta.
Ciekawostka
Dotychczasowy podwykonawca sąsiadujący z opisywaną firmą zadeklarował, że chętnie nawiąże współpracę i będzie przekazywał część nadprogramowych zleceń. Firma zyskała więc nie tylko niezależność, ale także nowe możliwości biznesowe.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji:
zadaj pytanie o maszynę    |   poproś o ofertę    |   umów pokaz cięcia 

Przekonaj się, że Swift-Cut jest dla Ciebie

Próbki
części

Pokazy
cięcia

Warunki
opieki

Ceny
maszyn

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem Swift-Cut w Polsce

Nasze doświadczenie i specjalizacja w serwisowaniu maszyn Swift-Cut pozwala nam udzielać wsparcia technicznego na najwyższym poziomie. Zespół naszych ekspertów jest zawsze kompetentny i gotowy do pomocy.

Dzięki stałej współpracy ze Swift-Cut, mamy bezpośredni dostęp do oryginalnych części zamiennych, więc nasi klienci nie muszą martwić się o materiały eksploatacyjne.

profesjonalne
doradztwo
w sprawie maszyn

oryginalne
części

zamienne

przeglądy techniczne
i autoryzowany
serwis

wsparcie techniczne
online i w siedzibie
klienta

Poznaj maszyny STIGO

plazmy CNC
Swift-Cut 

wycinarki waterjet
Swift-Cut

przecinarki plazmowe
Hypertherm

przecinarki plazmowe
Thermal Dynamics

kompresory
Walter