Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Przeglądy techniczne przecinarek plazmowych Hypertherm

Przecinarka plazmowa Hypertherm może służyć Ci latami, jeśli zapewnisz jej regularnie przeglądy techniczne. Zalecamy kontrolę stanu maszyny zarówno w okresie gwarancji, jak i po jej zakończeniu.

Cykliczne przeglądy techniczne gwarantują utrzymanie precyzji cięcia i eliminują odchylenia związane z normalnym zużyciem części. Pozwalają także wykryć potencjalne usterki na wczesnym etapie, dzięki czemu unikniesz poważniejszych awarii.

Poznaj szczegóły dotyczące przeglądów technicznych

Najważniejsze informacje

Diagnozowanie urządzenia zazwyczaj zajmuje od dwóch do trzech dni. Po zakończeniu tego procesu, kontaktujemy się z właścicielem, aby omówić zakres ewentualnych napraw.

Całkowita obsługa przeglądu nie powinna trwać dłużej niż 10 dni, a czas jej realizacji zależy od kondycji przecinarki oraz dostępności niezbędnych części.

Co zyskujesz dzięki regularnym przeglądom?

 • utrzymanie doskonałej jakości cięcia
 • wykrycie potencjalnych problemów technicznych
 • uniknięcie dużych awarii – mniejsze ryzyko przestojów
 • kompleksowa diagnostyka urządzenia
 • weryfikacja komponentów pod kątem zużycia
Previous slide
Next slide

Przegląd w okresie gwarancyjnym

Przecinarki plazmowe Hypertherm objęte są 3 letnią gwarancją na urządzenie oraz roczną na palnik plazmowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje urządzenie jest na gwarancji – prześlij nam numery seryjne przecinarki – sprawdzimy to za Ciebie.

Korzyści z przeglądów w czasie gwarancji

 • płacisz tylko za przegląd – koszt wymienionych części obejmuje gwarancja
 • niezawodność działania – masz pewność, że urządzenie będzie sprawne w okresie pogwarancyjnym

Co obejmuje przegląd?

 • test diody wyjścia
 • weryfikacja podzespołów źródła (przewód palnika, przewód roboczy, główka palnika, regulator ciśnienia)
 • test szyny zasilania prądem stałym
 • test czujnika temperatury modułu PFC i inwertora
 • test obwodu przetwornicy zaporowej
 • test zablokowania palnika w położeniu otwartym (TSO) lub w położeniu zamkniętym (TSC)
 • test sygnału rozruchu i przełącznika nasadki palnika
 • test czujnika ciśnienia i wentylatora
 • test regulatora elektronicznego oraz przełącznika pomocniczego

Formularz wsparcia technicznego
Hypertherm

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz specjalista techniczny skontaktuje się z Tobą, by ustalić szczegóły.

Szybki kontakt w sprawie przeglądu technicznego:

miuserwis@stigo.com.pl    |    12 346 58 00  (wew. 2-4)

Zanim umówisz przegląd techniczny przecinarki plazmowej

Sprawdź numer seryjny

Przed umówieniem swojej przecinarki plazmowej na przegląd techniczny, znajdź jej numer seryjny. Pozwoli to nam ustalić status formalny maszyny i sprawdzić, czy urządzenie jest na gwarancji. 

Numer seryjny przecinarki plazmowej Powermax

W przypadku plazm Powermax Hypertherm numer seryjny urządzenia znajduje się na etykiecie, której lokalizacja zależy od modelu: Powermax30 i 45 (spód zasilacza), Powermax65, 85 i 105 (tył zasilacza). W niektórych przypadkach producent wymaga dodania przedrostka PMX przed numerem seryjnym.

Numer seryjny w pozostałych plazmach Hypertherm

Numer seryjny znajduje się na etykiecie, która zazwyczaj znajduje się z tyłu zasilacza.

Zarejestruj swoją maszynę

Nie trać czasu i zarejestruj swoją maszynę Hypertherm. Dzięki rejestracji zyskasz dostęp do kompleksowej opieki gwarancyjnej i wsparcia technicznego. W przypadku jakichkolwiek problemów z rejestracją – wyślij wiadomość na adres: registration@hypertherm.com.

Poznaj warunki gwarancji

Firma Hypertherm Inc. gwarantuje, że jej Produkty są wolne od wad materiałowych i produkcyjnych przez czas określony poniższymi warunkami: jeśli firma Hypertherm zostanie powiadomiona o wadzie: (i) dotyczącej zasilacza plazmy w okresie dwóch (2) lat od daty odebrania produktu, z wyjątkiem zasilaczy marki Powermax, w przypadku których okres ten wynosi trzy (3) lata od daty odebrania produktu, (ii) dotyczącej palnika i przewodów w okresie jednego (1) roku od daty odebrania produktu, z wyjątkiem krótkiego palnika HPRXD ze zintegrowanym przewodem, w którego przypadku okres wynosi sześć (6) miesięcy od daty odebrania produktu, dotyczącej zespołów podnośnika palnika w okresie jednego (1) roku od daty odebrania produktu, dotyczącej produktów Automation w ciągu jednego (1) roku od daty odebrania produktu, z wyjątkiem systemów EDGE Pro CNC, EDGE Pro Ti CNC, MicroEDGE Pro CNC i ArcGlide THC, dla których okres ten wynosi dwa (2) lata od daty odebrania produktu, oraz (iii) dotyczącej komponentów lasera światłowodowego HyIntensity w okresie dwóch (2) lat od daty odebrania produktu, z wyjątkiem głowic lasera i przewodów dostarczania wiązki, dla których okres ten wynosi jeden (1) rok od daty odebrania produktu. Wszystkie silniki, akcesoria do silników, alternatory i akcesoria do alternatorów innych firm są objęte gwarancjami ich producentów. Niniejsza gwarancja ich nie dotyczy.

Niniejsza gwarancja nie dotyczy pozostałych zasilaczy marki Powermax, które są używane z przetwornicami fazowymi. Dodatkowo firma Hypertherm nie udziela gwarancji na systemy uszkodzone w wyniku dostarczenia napięcia zasilającego o nieodpowiednich parametrach, wynikających z zastosowania przetwornic fazowych bądź z jakości wejściowego napięcia sieciowego. Niniejsza gwarancja nie obejmuje produktu, który został nieprawidłowo zainstalowany, zmodyfikowany lub zniszczony w inny sposób.

Firma Hypertherm zapewnia naprawę, wymianę i regulację Produktu jako jedyny i wyłączny środek zapobiegawczy, tylko jeśli niniejsza gwarancja jest prawidłowo przestrzegana i stosowana. Firma Hypertherm zobowiązuje się do bezpłatnej naprawy, wymiany lub regulacji wszystkich wadliwych Produktów objętych warunkami niniejszej gwarancji, które po uprzedniej autoryzacji (która nie zostanie nieudzielona bez uzasadnionego powodu) i prawidłowym zapakowaniu zostaną zwrócone do siedziby firmy Hypertherm (Hanover, New Hampshire) lub do autoryzowanego punktu serwisowego firmy Hypertherm po opłaceniu przez użytkownika wszystkich kosztów związanych z ubezpieczeniem i dostawą. Firma Hypertherm nie odpowiada za żadne naprawy, wymiany i regulacje Produktu objęte warunkami niniejszej gwarancji, z wyjątkiem wykonywanych w myśl niniejszego paragrafu i po udzieleniu wyraźnej pisemnej zgody przez Hypertherm.

Przedstawiona tutaj gwarancja jest typu wyłącznego i pozostaje w zgodzie z wszelkimi innymi gwarancjami (wyrażonymi bezpośrednio, domniemanymi, ustawowymi) lub wynikającymi z nich następstwami dotyczącymi Produktu oraz ze wszystkimi innymi dorozumianymi gwarancjami i postanowieniami dotyczącymi jakości, przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu bądź związanymi z nienaruszeniem praw innych osób. Powyższe stwierdzenie stanowi jedyny i wyłączny środek zapobiegawczy dotyczący jakiegokolwiek naruszenia warunków gwarancji przez firmę Hypertherm.

Jesteśmy kluczowym partnerem Hypertherm w Polsce

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane dystrybutorom Hypertherm, którzy sprzedają najwięcej przecinarek plazmowych oraz aktywnie współpracują z producentem.

Status Kluczowego Partnera Hypertherm świadczy o naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu w dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług naszym klientom.

doradztwo
w sprawie maszyn

oryginalne części
zamienne

przeglądy
techniczne

serwis
maszyn

Poznaj maszyny STIGO

przecinarki plazmowe
ręczne
Hypertherm

przecinarki plazmowe
zmechanizowane

Hypertherm

przecinarki plazmowe
zmechanizowane

Thermal Dynamics

wypalarki
plazmowe CNC

Swift-Cut

wycinarka
waterjet

Swift-Cut

kompresory tłokowe
i śrubowe

Walter