Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Hypertherm Powermax SYNC – przecinarki plazmowe nowej generacji

Hypertherm Powermax SYNC – przecinarki plazmowe nowej generacji

Źródła plazmowe Powermax SYNC to najnowsza generacja przecinarek w ofercie firmy Hypertherm. Urządzenia zostały przystosowane do współpracy z rewolucyjnymi materiałami eksploatacyjnymi w formie jednoczęściowych wkładów. Wyposażono je również w wiele zaawansowanych rozwiązań cyfrowych.

Rodzinę urządzeń Powermax SYNC tworzą zmodernizowane wersje sprawdzonych i cenionych na rynku modeli Powermax 65, 85 i 105. Najważniejszą innowacją zastosowaną w nowych przecinarkach Hypertherm są materiały eksploatacyjne w formie jednoczęściowych wkładów. Ich wyjątkowa konstrukcja jest prawdziwą rewolucją w dziedzinie cięcia plazmą.

Uproszczone materiały eksploatacyjne Powermax SYNC

W starszych typach przecinarek części eksploatacyjne zbudowane były z kilku elementów: pierścienia zawirowującego gaz tnący, elektrody, dyszy, nasadki i deflektora. W urządzeniach Powermax SYNC części stanowią integralną całość. Każdy wkład został również oznaczony innym kolorem, odpowiadającym konkretnemu zastosowaniu. Pozwala to skrócić czas wymiany części do zaledwie 10 sekund i przyspieszyć szkolenie operatorów. Redukuje też przestoje produkcyjne i ułatwia zarządzanie zapasami materiałów eksploatacyjnych.

Palniki SmartSYNC

Oprócz wyjątkowych wkładów Hypertherm opracował również nowe palniki SmartSYNC. Wyposażono je w funkcję inteligentnej komunikacji ze źródłem plazmowym, która odpowiada za automatyczną regulację natężenia prądu oraz informuje operatora o gotowości urządzenia do pracy lub potrzebie wymiany części eksploatacyjnych. Palniki SmartSYNC wykorzystują także technologię SpringStart, gwarantującą stabilny rozruch przecinarki i większą trwałość samego palnika.

Aplikacja Powermax SYNC

Dzięki funkcji łączności bezprzewodowej, urządzanie Powermax SYNC mogą być obsługiwane przy pomocy aplikacji mobilnej. Zapewnia ona operatorowi dostęp do informacji na temat liczby rozruchów wkładu, jego zużycia, wydajności i czasu eksploatacji. Przy pomocy technologii NFC aplikacja komunikuje się z czytnikiem umieszczonym wewnątrz wkładu, a zebrane przez nią dane mogą być eksportowane do arkusza analizy danych lub innego narzędzia opracowanego przez użytkownika.

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.