Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Technologia FineCut – części eksploatacyjne zaprojektowanie specjalnie do cięcia cienkich blach.

Materiały eksploatacyjne FineCut zostały zaprojektowane specjalnie dla przecinarek plazmowych Powermax. Możemy je stosować zarówno do palników ręcznych, jak i maszynowych.

Zapewniają one znaczącą poprawę jakości cięcia cienkich blach (do 4 mm). Używając materiałów eksploatacyjnych FineCut, mamy dużo węższą szczelinę z praktycznie minimalną strefą wpływu ciepła, przy znacznym zredukowaniu żużla. Dzięki otrzymaniu tak dobrej jakości cięcia, eliminujemy dodatkowe czynności, takie jak np. usuwanie żużla czy szlifowanie krawędzi. Co za tym idzie – znacznie zwiększamy naszą produktywność! Technologię FineCut można zastosować dosłownie wszędzie, gdzie mamy do czynienia z obróbką blach do 4 mm – a zależy nam przy tym na bardzo dobrej jakości. Niektórzy użytkownicy jeszcze bardziej polepszają jakość cięcia, eliminując osmolenie krawędzi cięte na materiałach ze stali nierdzewnej. Robią to poprzez stosowanie przy cięciu azotu z butli zamiast sprężonego powietrza.

Główne zalety technologii FineCut

  • Ogólnie lepsze wykończenie: zarówno stali miękkiej, jak i nierdzewnej, czego rezultatem jest zmniejszenie strefy wpływu ciepła,
  • Eliminacja dodatkowych operacji, ponieważ przy wykorzystaniu technologii FineCut krawędź ciętego materiału jest praktycznie wolna od żużla,
  • Lepsza jakość cięcia w porównaniu ze standardowymi dyszami daje nam możliwie jak najostrzejsze, wąskie krawędzie przy zminimalizowanym kącie cięcia,

Materiały eksploatacyjne FineCut mogą być stosowane przy systemach plazmowych Powermax65, Powermax85 i Powermax105. Dodatkowo FineCut’y można stosować do starszych systemów Powermax1000, Powermax1250 i Powermax1650. Materiały te nie są dostępne przy systemach Powermax30 i Powermax45.

W przypadku wykorzystania materiałów FineCut w palnikach maszynowych tak naprawdę musimy wymienić dyszę i tarczę. Nasadka, pierścień zawirujący i elektroda zostają takie same jak przy cięciu standardowym.

W przypadku wykorzystania materiałów FineCut w palnikach ręcznych musimy wymienić również dyszę i tarcze. Zalecane jest również wymienienie pierścienia zawirowującego, skonstruowanego specjalnie do cięcia ręcznego przy wykorzystaniu FineCut’ów.

Uwaga!
Używając materiałów FineCut, nie możemy stosować natężenia prądu większego niż 45A.

Poniżej tabele z parametrami cięcia z wykorzystaniem materiałów eksploatacyjnych FineCut.

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.