Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Wypalarka plazmowa CNC

Wypalarka plazmowa CNC Swift-Cut

Nasza oferta na wypalarki plazmowe CNC obejmuje 3 grupy wypalarek CNC o różnorodnych możliwościach technicznych. Mała wypalarka plazmowa Swifty doskonale nada się do zastosowań warsztatowych i artystycznych. Seria Pro to uniwersalne wypalarki plazmowe CNC, dostępne w 3 wariantach wielkości obszarów roboczych, które sprawdzą się w średnich i małych firmach, gdzie niezbędna jest samodzielność w wycinaniu detali. Ostatni z modeli to wycinarka plazmowa CNC z serii XP – najbardziej wydajna maszyna do zastosowań przemysłowych, współpracująca ze źródłem plazmowym MAXPRO200 firmy Hypertherm.

W Swifty oraz serii wypalarek plazmowych CNC XP Swift-Cut dostępna jest magnetyczna głowica, która odczepia się w przypadku kolizji (jest zamontowana na magnesach na ramie), a maszyna zatrzymuje się, co zapobiega zniszczeniom elementów wypalarki CNC.

Wypalarka plazmowa Swifty

Swifty to nasza najbardziej kompaktowa wypalarka plazmowa CNC, występująca w 2 wariantach obszaru roboczego: 610×610 oraz 1250x1250mm. Swifty sprzedawane są przeważnie ze źródłem plazmowym Hypertherm Powermax45 XP i zostały wyposażone w solidne silniki krokowe, co gwarantuje precyzję ruchów palnika plazmowego.

Swifty to doskonałe rozwiązanie do cięcia mniejszych formatek oraz prototypowania. Urządzenie sprawdzi się w pracach garażowych (do cięcia stali czarnej, nierdzewnej oraz aluminium). Ta wypalarka CNC ma korzystną cenę zakupu i eksploatacji, a zarazem pozwala tworzyć detale o jakości zbliżonej do tej, którą można uzyskać w przypadku większych wypalarek plazmowych Swift-Cut.

Urządzenie jest tańsze, mniejsze i lżejsze niż nasze inne wypalarki plazmowe CNC, co jest korzystne, gdy użytkownikowi zależy na możliwość manewrowania i częstej zmiany położenia na hali. Swifty nie wymaga zaawansowanych umiejętności programowania i doświadczenia operatora – maszyny są bardzo proste w obsłudze.

Wypalarki plazmowe Pro

Wypalarki plazmowe Swift-Cut z serii Pro to najbardziej uniwersalny i wszechstronny produkt z naszej oferty, gwarantujący najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości. Wypalarka plazmowa CNC z rodziny Pro umożliwia cięcie wszelkich metali przewodzących prąd w przedziale grubości od 1-25 mm (z przebiciem). Urządzenia Swift-Cut Pro sprzedawane są ze źródłami Hypertherm Powermax: modele od 45 XP do 125.

Maszyny plazmowe Pro mogą zostać rozbudowane o grawer SwiftMark i jednocześnie znaczyć detale powstające w trakcie produkcji. Wypalarka plazmowa Swift-Cut Pro ma wbudowany silnik krokowy z enkoderem zwrotnym, co przekłada się na możliwość wznowienia i dokończenie cięcia w przypadku, gdy maszyna zgubi krok.

Wypalarka CNC Pro jako jedyne urządzenie tego typu na rynku polskim w pełni wykorzystuje możliwości przecinarek plazmowych Hypertherm Powermax, korzystając ze wszystkich portów wyjściowych, jakie posiadają te źródła: powietrze-gaz (azot, F5, powietrze), RS485 (cyfryzacja urządzenia), CPC (port standardowy).

Wypalarki plazmowe Pro dostępne są w 3 rozmiarach obszarów roboczych: 1250mm x 1250mm, 2500mm x 1250mm, 3000mm x 1500mm. Maszyny sprawdzą się np. w branży konstrukcji stalowych, usługowej oraz u producentów maszyn.

Wypalarka plazmowa CNC XP

Wypalarka plazmowa CNC z serii XP to nasza najmocniejsza, przemysłowa maszyna, która współpracuje zarówno z ręcznymi przecinarkami plazmowymi Hypertherm Powermax, jak i ze zmechanizowanymi źródłami typu HD – np. HPR –  HyPerformance® Hypertherm, czy Ultra-Cut od Thermal Dynamics.

Co ważne, wypalarka CNC XP, jako jedyna z oferty Swift-Cut umożliwia zamontowanie 2 źródeł plazmowych na jednej bramie. Jest to niezwykle wygodne w sytuacji, kiedy użytkownik tnie materiał o zróżnicowanej grubości i chce dopasować źródło do typu blachy. Urządzenie ma wzmocnioną konstrukcję i jest przystosowane do przemysłowego cięcia plazmowego ciężkich blach.

Nasze wypalarki plazmowe mają wbudowane światowej klasy serwonapędy typu Omron oraz solidne, helikalne listwy zębate, które zapewniają płynną jazdę i większe przyspieszenie. Urządzenie ma obszar roboczy o wymiarze: 3000mm x 1500mm.

Przydatne

Wypalarka plazmowa i proces wypalania plazmowego

Jak podaje M. Kamionka (Zmechanizowane cięcie plazmowe stali stopowych i metali niezależnych, Warszawa 1975, str. 4): ,,W procesie cięcia plazmowego źródłem ciepła jest strumień plazmy, wytworzony w palniku specjalnej konstrukcji, przeznaczonym do cięcia materiałów będących przewodnikiem prądu elektrycznego. W otworze drążonej dyszy miedzianej palnika wykorzystuje się zjawisko mechanicznego zwężania łuku elektrycznego. Uzyskane skoncentrowanie całkowitej energii w małym otworze dyszy powoduje wzrost temperatury do 20000 stopni k i powyżej, zależnie od mocy łuku. W strefę łuku wprowadzona jest mieszanina gazów argonu z wodorem lub azotu z wodorem, która przechodząc przez słup tego łuku nie ulega jonizacji i w postaci plazmy wydobywa się z otworu dyszy. Część gazu stykającego się ze ścianą dyszy chłodzonej wodą a znajdująca się poza obrębem wysokich temperatur łuku ulega jonizacji i izoluje dyszę przed ocieplającym działaniem tego łuku.

Źródło ciepła w procesie cięcia plazmowego stanowi tzw. łuk główny, jarzący się pomiędzy elektrodą wolframową (katodą), umieszczoną w palniku plazmowym, i ciętym materiałem (anodą). Do zajarzenia łuku głównego niezbędne jest wytworzenie tzw. łuku pomocniczego jarzącego się pomiędzy elektrodą wolframową i dyszą miedzianą, intensywnie chłodzoną wodą. Łuk pomocniczy zasilany jest małą mocą prądu elektrycznego. Do jarzenia tego łuku stosuje się gaz pomocniczy (argon lub azot). Łuk pomocniczy inicjuje zajarzenie łuku głównego w chwili kiedy palnik znajdzie się nad krawędzią ciętego materiału. Następuje wówczas zamknięcie obwodu prądu cięcia pomiędzy elektrodą wolframową a ciętym materiałem. Równocześnie z zajarzeniem łuku głównego włącza się samoczynnie dopływ mieszanek gazowych w ilościach wymaganych przy cięciu. W momencie zajarzenia łuku głównego rozpoczyna się proces cięcia plazmowego polegający na stopieniu i częściowym odparowaniu ciętego metalu oraz wydmuchaniu go ze szczeliny cięcia przez strumień wypływającego gazu. Metoda ta umożliwia w zasadzie cięcie dowolnych materiałów przewodzących prąd, przeznaczona jest jednak głównie do cięcia stali wysokostopowych i metali niezależnych czyli materiałów sprawiających duże trudności przy cięciu termicznym”.

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.