Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Poznaj Hypertherm Associates

Hypertherm Associates to czołowy producent przecinarek plazmowych. Firma od ponad 55 lat rozwija technologię plazmową, przekraczając oczekiwania rynku i odbiorców.

Hypertherm oferuje rozwiązania, które pomagają klientom ciąć metal w doskonałej jakości oraz rozwijać się i osiągać cele biznesowe.

Previous slide
Next slide

Oferta Hypertherm

przecinarki
plazmowe ręczne
Hypertherm

przecinarki plazmowe zmechanizowane
Hypertherm

serwis
maszyn
Hypertherm

części eksploatacyjne
i palniki
Hypertherm

przeglądy 
techniczne
Hypertherm

Poznaj historię Hypertherm Associates

Produkty Hypertherm

Wszystkie produkty do cięcia plazmą marki Hypertherm są zaprojektowane i wytwarzane w Stanach Zjednoczonych. Firma sprzedaje i serwisuje swoje maszyny w ponad 65 krajach.

Zakłady produkcyjne Hypertherm są znane z rygorystycznego procesu produkcji. Firma przykłada szczególną uwagę do prawidłowego montażu i testowania swoich produktów. Na przykład, materiały eksploatacyjne do cięcia plazmowego Hypertherm przechodzą przez proces obróbki mechanicznej, który podlega kontroli o parametrach ośmiokrotnie mniejszych niż średnica ludzkiego włosa.

Firma stale wprowadza ulepszenia w obszarze produkcji, poszukując efektywnych metod optymalizacji procesów produkcyjnych i doskonalenia produktów. To przekłada się na oszczędności kosztów dla klientów.

Lider branży cięcia plazmą

Hypertherm Associates zajmuje wiodącą pozycję w branży produkcyjnej. Przecinarki plazmowe Hypertherm są wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu, takich jak lotnictwo, rolnictwo, energetyka czy produkcja maszyn.

 • produkty dostępne na całym świecie
  firma cieszy się globalnym uznaniem i popularnością, a przecinarki plazmowe Hypertherm Associates są obecne na całym świecie, wspierając zaawansowaną produkcję w różnych obszarach gospodarki

 • wszechstronne zastosowanie
  technologie Hypertherm są niezastąpione dla setek tysięcy firm, np. stoczni, fabryk samolotów, producentów wagonów kolejowych czy konstrukcji stalowych, przedsiębiorstw zajmujących się przemysłem ciężkim i wielu innych

 • wieloletnie doświadczenie
  Hypertherm od ponad 55 lat jest aktywnie zaangażowany w projektowanie i tworzenie najlepszych systemów do cięcia

 • zaangażowanie i ciągły rozwój produktów
  od momentu rozpoczęcia działalności (1968r.) firma ciągle skupia się na doskonaleniu produktów i rozwiązań do cięcia przemysłowego

Instytut Szkoleń Technicznych Hypertherm (HTTI)

Technical Training Institute to centrum szkoleniowe dla operatorów maszyn CNC, będące wielomilionowym projektem, podkreślającym zaangażowanie Hypertherm w rozwój branży cięcia przemysłowego.

W instytucie HTTI nowi operatorzy zdobywają umiejętności niezbędne do dołączenia do zespołu Hypertherm Associates, a zaawansowani użytkownicy maszyn poszerzają swoje doświadczenie zawodowe.

Historia Hypertherm w skrócie

1968:  rozpoczęcie działalności – Dick Couch i Bob Dean opracowują system cięcia łukiem plazmowym z wtryskiem wody w garażu w Hanover w stanie New Hampshire (USA)

1970:  pierwsza sprzedaż maszyny w Rochester, w stanie Nowy Jork

1985:  sprzedaż tysięcznego urządzenia do cięcia i wejście na rynek plazmy powietrznej

1989:  powstaje filia Hypertherm Plasmatechnik GmbH w Niemczech, co rozpoczyna proces globalnej ekspansji firmy

1991:  otwarcie pierwszego azjatyckiego oddziału w Singapurze

1992:  plazmy Hypertherm zyskały światowej klasy certyfikat ISO 9001

2001:  otwarcie pierwszego biura w Ameryce Południowej w Brazylii

2003:  otwarcie biura w Szanghaju w Chinach

2007:  otwarcie Instytutu Szkoleń Technicznych Hypertherm zajmującego się szkoleniem wykwalifikowanych operatorów maszyn

2017:  Hypertherm wprowadza pierwszy na świecie system plazmowy klasy X-Definition®

2018:  Hypertherm  świętuje 50-lecie działalności

2021:  wprowadzenie systemu Powermax SYNC®. Pierwsze na świecie inteligentne systemy plazmowe wyposażone w jednoczęściowe wkłady z materiałami eksploatacyjnymi

2022:  firma Hypertherm zmienia oficjalną nazwę na Hypertherm Associates

2023:  55-lecie firmy Hypertherm Associates

Zmiana na Hypertherm Associates

Jesteśmy kluczowym partnerem Hypertherm w Polsce

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane dystrybutorom Hypertherm, którzy sprzedają najwięcej przecinarek plazmowych oraz aktywnie współpracują z producentem.

Status Kluczowego Partnera Hypertherm świadczy o naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu w dostarczanie najwyższej jakości produktów i usług naszym klientom.

doradztwo
w sprawie maszyn

oryginalne części
zamienne

przeglądy
techniczne

serwis
maszyn

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.

Poznaj maszyny STIGO

przecinarki plazmowe
ręczne
Hypertherm

przecinarki plazmowe
zmechanizowane

Hypertherm

przecinarki plazmowe
zmechanizowane

Thermal Dynamics

wypalarki
plazmowe CNC

Swift-Cut

wycinarka
waterjet

Swift-Cut

kompresory tłokowe
i śrubowe

Walter