Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Mity o cięciu plazmowym – zweryfikujmy je!

Mity o cięciu plazmowym

Technologia obróbki plazmowej funkcjonuje w przemyśle już od ponad 50 lat. Przez ten czas utrwaliły się pewne mity o cieciu plazmowym. Dotyczą one kosztów cięcia, opłacalności inwestycji  czy trudności użytkowania urządzeń do cięcia plazmowego. Warto skonfrontować je z rzeczywistością, bo cięcie plazmowe to naprawdę rozsądne rozwiązanie!

Mit nr 1: Plazma jest droga!

Bardzo często klient rezygnuje z technologii plazmowej, szukając dobrego rozwiązania dla swojego przedsiębiorstwa, ponieważ z góry zakłada, że nie będzie go na nią stać… To błąd!

Drogo czy tanio – to werdykt zależny od porównywanych z plazmą technologii. Zakup stołu plazmowego oceniany jako jednorazowy koszt zakupu stołu do cięcia, faktycznie może odstraszyć potencjalnego klienta, w zestawieniu z przecinarką tlenową. Jednak porównując stół plazmowy do lasera sytuacja jest odwrotna, a cena plazmy staje się DUŻO mniejsza!

Na kwestię kosztów należy jednak tutaj patrzeć inaczej. Kupując stół do cięcia plazmą, charakteryzujący się bardzo dużą dokładnością pracy, w pakiecie otrzymujemy dużo lepszą jakość wytworzonego materiału, co jest już pierwszym kryterium oszczędności. Z pomocą stołów Swift-Cut  możemy również z łatwością stworzyć detale i elementy we własnym przedsiębiorstwie bez konieczności dalszej ich obróbki poza warsztatem, co z kolei oszczędza nam czas i znowu redukuje koszt, bo eliminuje konieczność zlecenia dalszej obróbki firmom zewnętrznym. Szybkość i jakość działania oraz zaawansowana technologia, która przekłada się na wysoką sprawność tych stołów, pozwala minimalizować ryzyko przestojów produkcyjnych, zwiększając efektywność pracy i to też jest ważnym kryterium wyboru.

Koszt zakupu solidnego urządzenia zawsze się zwraca podczas jego użytkowania – nie inaczej jest w przypadku systemów plazmowych Swift-Cut.

Mit nr 2: Plazma dobrze radzi sobie tylko z cienką blachą.

Jest to nieprawda. Lata rozwoju maszyn do cięcia plazmą doprowadziły do tego, że cięcie plazmowe pozwala na równie efektywną obróbkę grubszych materiałów. Dzisiejsze systemy plazmowe radzą sobie nawet z materiałem o grubości powyżej 44 milimetrów.

Niestety stereotyp, że plazma tnie jedynie cienką blachę funkcjonuje po dziś dzień, przez co wielu przedsiębiorców decyduje się chociażby na metodę cięcia gazowego. Warto zatem swoją wiedzę na ten temat zweryfikować, gdyż zastosowanie plazmy pozwala uzyskać dużo  lepszą jakość cięcia niż, tę jaką mamy tnąc gazem.

Mit nr 3: W moim warsztacie nie ma miejsca na stół plazmowy

Rzeczywiście, duży stół plazmowy może stanowić problem w przypadku mniejszych warsztatów czy fabryk. Dlatego też Swift-CUT oferuje szeroką gamę rozmiarów stołu plazmowego – od 1250 mm x 1250 mm po 3000 mm x 1500 mm. Jeśli zależy Ci na urządzeniu o jeszcze mniejszych gabarytach, w ofercie znajduje się już stół plazmowy Swifty.

W przypadku małej przestrzeni, rekomendowanym rozwiązaniem jest stół wodny, dzięki któremu nie musimy inwestować w filtrowentylację. Swift-Cut swoim zakresem stołów plazmowych udowadnia, że to technologia w zasięgu każdego przedsiębiorcy.

Mit nr 4: Stoły plazmowe są trudne w obsłudze

Stoły Swift-Cut są doskonałym przykładem, że stoły plazmowe są bardzo łatwe w obsłudze. Urządzenia są obsługiwane przez oprogramowanie zainstalowane w komputerze bazujące na dobrze znanym interfejsie komputerowego systemu operacyjnego Windows.

„Znajomy” wygląd i obsługa oprogramowania znacznie wpływa na wygodę. Przyspiesza też proces opanowania pracy urządzenia. Dodatkowo nasz dział techniczny zdalnie pomaga w rozwiązaniu ewentualnych problemów, a przy zakupie zespół techniczny wzapewnia kompleksowe przeszkolenie z zakresu pracy z oprogramowaniem. Przy wyborze stołu, warto też zwrócić uwagę, czy ma opcję sterowania poprzez nasze ulubione programy np. SigmaNEST (jedno oprogramowanie na cały park maszynowy).

Mit nr 5: Technologia plazmowa pozwala tylko na cięcie

Nie tylko! Plazma to bardzo wszechstronna i funkcjonalna technologia. Pozwala też na żłobienie, ukosowanie czy przebijanie. Niektóre źródła plazmowe posiadają też funkcję znakowania. Wielość możliwości jakie daje plazma przekłada się na czas jaki spędzasz podczas obróbki urządzenia. Krótki czas pracy przekłada się na więcej wyciętych elementów i większe zyski dla firmy!

Jeśli chcesz, samodzielnie rozprawić się z powyższymi mitami i sprawdzić jak działa plazma – umów się na pokaz cięcia w naszej firmie!

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.