Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Jak wybrać stół plazmowy

Jak wybrać stół plazmowy?

Pod wieloma względami wybór cięcia plazmowego zamiast technologii laserowej, wodnej czy gazowej (tlenowej) to tylko najprostsza część większego procesu, jakim jest dobór rodzaju stołu plazmowego. Ważne jest, żeby dobrać odpowiedni rozmiar, zakres, markę oraz dodatki. Nie zapominajmy też o kosztach, zarówno samego urządzenia, jak i jego eksploatacji, źródła itp. Żeby Wam pomóc publikujemy krótki przewodnik po stołach Swift-Cut. Przedstawimy w nim zarówno specyfikę każdego stołu, jak i to co łączy wszystkie urządzenia firmy Swift-Cut.

Jak wybrać stół plazmowy? Powinieneś zapytać sam siebie:

  • Jaka jest przeciętna grubość metalu, który najczęściej przecinasz?
  • Jak ważna jest dla Ciebie szybkość cięcia, czy potrzebujesz urządzenia do produkcji przemysłowej?
  • Jakie są koszta części zamiennych i częstotliwość ich wymiany?
  • Czy bierzesz pod uwagę „jazdę próbną” stołu, żeby porównać jakość cięcia?
  • Jakie są akcesoria poprawiające bezpieczeństwo użytku stołów?
  • Czy potrzebujesz stołu plazmowego prostego w obsłudze?

Swift-Cut oferuje cztery stoły w różnych rozmiarach, wszystkie opracowane i stworzone z myślą o jakości wykonania samych urządzeń, jak i ich należytej pracy:

Swift-Cut PRO 1250

To nasz najbardziej kompaktowy stół do cięcia plazmowego. Idealny do małych warsztatów, firm zajmujących się obróbką metalu, a także dla celów edukacyjnych, artystycznych i dla projektantów. Unikalny system sterowania idzie w parze ze świetną jakością konstrukcji stołu, pozwalając na cięcie metali takich jak: stal nierdzewna, stal miękka, aluminium, ocynku, miedzi i brązu.

Obszar cięcia Swift-Cut PRO 1250 to 125 0mm x 1250 mm. Pozwala na cięcie blachy o grubości od 0,5 mm do 25 mm przy prędkości do 12 m na minutę. Niech nie zwiedzie Cie mały rozmiar. Swift-Cut PRO 1250 to świetna maszyna, która potrafi wykonać kawał dobrej roboty!

Swift-Cut PRO 2500

Wiekszy brat Swift-Cut PRO 1250 z obszarem cięcia 2500 mm x 1250 mm. Rozmiar czyni z tego stołu plazmowego kolejne dobre rozwiązanie jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Małe i średnie warsztaty, studia, hale produkcyjne to idealne środowisko dla tych urządzeń. Swift-Cut PRO 2500 tnie wszystkie metale od 0,5 mm do 25 mm, pracuje z prędkościa do 12 metrów na minutę i jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują większego obszaru cięcia.

Swift-Cut PRO 3000

Jeden z naszych największych stołów plazmowych. Obszar pracy urządzenia to 3000 mm x 1500 mm. Maszyna jest w stanie pracować cały dzień. Jest wytrzymała i silna ze sporą przestrzenia na wygodne umieszczenie całej blachy, tak byś mógł spokojnie i wygodnie umieścić na stole i wyciąć wszystko to, czego potrzebujesz. Jeśli preferujesz rozmiary i precyzję działania, Swift-Cut PRO 3000 to urządzenie dla Ciebie!

Swift-Cut PRO 3000XP

Jeden z naszych najnowszych i największych stołów plazmowych. Przemyśalny tak, by można było na nim ciąć blachę w ilościach przemysłowych. Ma taki sam obszar pracy jak Swift-Cut PRO 3000, ale jego konstrukcja jest mocno ulepszona. Chłodzony cieczą palnik jest zamontowany do zaprojketowanej na nowo, silniejszej bramy i czyni urządzenie tak silnym, by mogło pracować przy wysokim amperażu. Grubość blachy może osiągać nawet 32 milimetry. Poprawiona jest też szybkość działania stołu. Powiększyliśmy też rozmiar bramy tak, aby można było ciąć blachę nawet na wysokości 150 mm.

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.