Dawniej pmax.pl teraz maszynystigo.pl – rozwijamy się dla Ciebie 🙂 

Podróbki i zamienniki części Hypertherm

Specyfika technologii cięcia plazmowego wymaga jak najlepszych i starannie wykonanych materiałów eksploatacyjnych. Posiadamy najlepszą wiedzę i technologię dotyczącą produkcji elementów naszych urządzeń. Podróbki kuszą niską ceną, ale stanowczo odradzamy ich zakup! Zamienniki części Hypertherm też mają sporo wad!

Branża cięcia plazmowego również narażona jest na walkę z podróbkami. Korzystając z renomy marki Hypertherm, oszuści próbują zaoferować podobne materiały eksploatacyjne w niższej cenie. Niektórzy korzystają z ich oferty. Ze szkodą dla urządzenia, swojego bezpieczeństwa, a także – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – ze szkodą dla swojego portfela!

Jakość podrobionych produktów nijak ma się do oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Głównym celem tworzenia podróbek jest szybki zysk. Wobec tego tworzy się je z materiałów o najgorszej jakości i najniższej cenie. Pomija się wszelkie procedury i kontrolę podczas procesu produkcji. Niska jakość to także wynik braku know-how.

Tylko oryginalne materiały eksploatacyjne Hypertherm są stworzone z odpowiednią dbałością o wszystkie szczegóły i z myślą o efektywnym i sprawnym działaniu Waszej przecinarki.

Jedynie one zapewniają wymaganą wydajność urządzenia. Elementy różne od oryginalnych, posiadające inny kształt i skazę nie zapewniają pracy urządzenia równorzędnej z działaniem w oparciu o części oryginalne. Efekt może być tylko jeden: cięcia są niedokładne i wolniejsze. Dodatkowo, korzystanie z podróbek stwarza zagrożenie uszkodzenia czy nawet zniszczenia przecinarki. To się przekłada na zagrożenie dla bezpieczeństwa sprzętu i użytkownika. A uszkodzenie sprzętu z winy użycia materiałów eksploatacyjnych nieznanego pochodzenia może stanowić podstawę do unieważnienia gwarancji na urządzenie i utraty możliwości otrzymania wsparcia posprzedażowego.

Nie ma co liczyć, że podróbki zapewnią duże oszczędności. Mogą nawet doprowadzić do dużych strat! Mowa tu nie tylko o uszkodzeniu przecinarki. Podrabiane materiały eksploatacyjne są mniej trwałe, częściej więc prowadzą do przestoju w funkcjonowaniu Waszego warsztatu. Wolniejsze tempo pracy przekłada się na gorsze efekty i mniej opłacalną produkcję. Gorsza jakość cięcia zmusza do poprawek i dodatkowej obróbki.

Po lewej oryginalne części Hypertherm. 
Po prawej podrobione materiały eksploatacyjne. Jak widać można łatwo dać się nabrać!

Firma Hypertherm cały czas walczy z producentami podróbek. Niedawno sukcesem firmy skończyła się sprawa sądowa dotycząca własności intelektualnej. Chiński sprzedawca nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych wraz ze swym wspólnikiem zostali skazani na karę więzienia i dotkliwe grzywny. Bardzo często takie części są trudne do odróżnienia. Zwłaszcza opakowanie nietrudno jest podrobić. Ostrzegamy więc przed nieautoryzowanymi agentami i dystrybutorami, „okazjami”, których cena jest dziwnie niska, jak za produkt takiej klasy. Spróbuj zwrócić uwagę na różnice w wyglądzie opakowania i materiału eksploatacyjnego. Jeżeli zaniepokoiła Cię także gorsza praca palnika z nowym podzespołem – koniecznie upewnij się, czy posiadasz oryginalne części. Tylko Hypertherm gwarantuje najlepszą jakość materiałów eksploatacyjnych. Zaufajcie naszej renomie i pozycji na rynku. Wystrzegajcie się podróbek, w ostatecznym rozrachunku grożą one i waszemu stanowi konta, i waszemu stanowi zdrowia. O ile podrobione materiały eksploatacyjne są nielegalne, to zgodna z prawem jest produkcja nieoryginalnych zamienników. O opinię na ich temat, zapytaliśmy specjalistę od serwisu i konserwacji urządzeń z firmy Stigo: „Zamienniki na pierwszy rzut oka wydają się być ciekawą alternatywą dla firm produkcyjnych. Jednak przy ocenie i kalkulacji należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych czynników poza ceną. Jeśli porównujemy zamienniki z częściami Hypertherm należy zaznaczyć różnicę jakości. Z niej z kolei wynika znacząco większa wytrzymałość materiałów od Hypertherm. Dodatkowo, jeśli uświadomimy sobie, że skosy na wycinanej części w dużym stopniu zależą od stopnia wyeksploatowania dysz, elektrod i tarcz, to dodatkowo przemawia to za używaniem części oryginalnych. Materiały Hypertherm mają bardzo długo „płaską” charakterystykę trzymania wysokiej jakości krawędzi i dopiero pod koniec następuje większa degradacja – przekłada się to na bardziej powtarzalne elementy. Nie mniej ważne jest, że niska jakość elementów podrabianych czy zamiennikowych może powodować przestoje źródła plazmowego związane m.in. z uszkodzonym napinaczem elektrody, a w skrajnych przypadkach trwałe uszkodzenie główki palnika. Wielu naszych klientów docenia także wysokie stany magazynowe całego przekroju części jakie utrzymujemy, dzięki czemu możemy zapewnić je „od ręki”, co jest szczególnie ważne, gdy każda godzina przestoju generuje straty.”

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz doradztwa w sprawie maszyn? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy.